O naší kuchyni

Školní jídelna poskytuje stravovací služby pro děti, žáky a zaměstnance školy.(vyhláška o školním stravování 107/2005 Sb.,)

Provoz školní jídelny se řídí zákonem č. 561/2004 Sb., Školský zákon, vyhláškou č. 107/2005 Sb., o školním stravování ve znění pozdějších předpisů, vyhláškou č. 602/2006 Sb. a nařízením EU č. 852/2004 o hygienických požadavcích na stravovací služby. Jídelníček je sestavován na základě zásad zdravé výživy a dodržování spotřebního koše. Řídí se výživovými normami a finančním limitem na nákup potravin.

Disponuje samostanou vývařouvnou a školní jídelnou, kde přiravuje pro strávníky MŠ celodenní stravování (přesnídávka, polévka, hlavní jídlo a svačinka), pro strávníky ZŠ a zaměstnance oběd (polévka a hlavní jídlo.)

Školní jídelna vychází z tradiční české kuchyně, ráda hledá gastronomické inspirace. K přípravě pokrmů se snaží používat čerstvé sezonní suroviny. Do  jídelníčku zařazuje bezlepkové, celozrnné, špaldové mouky, bulgur, kusukus, tarhoňu, jáhly atd. Dodržuje pitný režim, děti mají na výběr bylinné, ovocné čaj, neperlivé vody, dochucené sirupem, mléko, nebo ochucené mléko s čerstvým či mraženým ovocem. Snažíme se nepoužívat polotovary ani hotová jídla.Cílem je připravit pestrý jídelníček s vyváženou stravou.K přípravě pokrmů používáme konvektomat.  Mezi výhody této technologie jsou krátké časy vaření a šetrnější způsob úpravy pokrmů, které obě vedou k vyšší nutriční hodnotě připravovaných jídel a zachování vyššího množství vitamínů, v porovnání s běžnými způsoby tepelné úpravy. Hlavními způsoby provozu jsou pára, horký vzduch, a nebo jejich kombinace. Toto vede k možnosti pečení při nastavení úrovně vlhkosti, díky čemuž je možné pokrmy připravovat šťavnatější a chutnější.

Kolektiv školní jídelny tvoří:

Hlavní kuchařka - pí. Miroslava Klimek

Kuchařka -  pí.Petra Břízová

Vedoucí stravovní - pí. Andrea Schemberová

Dodavatelé:

www.jatka.cz   www.pekarstvisazava.cz  www.movos.cz  www.nowaco.cz www.gemi-gastro.cz

Vedeme kroužek Kuchtík, kde pomáháme dětem získat představu o tom, odkud jídlo pochází a jak se pěstuje nebo vyrábí, snažíme se, aby si děti jídla vážily. Umožňujeme dětem porozumět vztahům mezi jídlem, které jí, a světem, ve kterém žijí. Děti si ze školy odnášejí základy zdravých stravovacích návyků a znalosti, dovednosti.