Zemědělství žije - beseda

Zemědělství žije

V pátek 5. 1. 2018 měl v naší škole ing. Pícha besedu s dětmi na téma zemědělství, více na www.zemedelstvizije.cz. Beseda, které se ve dvou blocích zúčastnily všechny děti od 1. do 5. ročníku, byla spojená s praktickým seminářem.

V první části pan Pícha představil dětem například historii zemědělství, ukázal dnešní zemědělství a nejúrodnější oblasti, věnoval se objasnění funkcí zemědělství a problematiky, se kterou se potýká. Vše bylo doprovázeno obrazovým materiálem na interaktivní tabuli. Druhá hodina děti vtáhla ještě více. Žáci se rozdělili do skupin a na stolech měli připraveno rozpoznávání přírodnin, přiřazování výrobků k plodinám, ze kterých vznikají a mnoho dalších užitečných, ale současně zábavných a vzdělávacích úkolů.

Děti měly možnost dozvědět se nejrůznější zajímavosti, jako např. jaký je zemědělcův rok nebo která je nejkvalitnější půda. Podívaly se na u nás pěstované zemědělské plodiny a dokonce si mohly vyzkoušet dojit, což pro mnohé bylo velkým zážitkem.  Každý z nás je v kontaktu s přírodou. Dvojnásob to platí i pro naše děti. Je proto velmi smysluplné obohatit je o téma zemědělství, jeho funkčnosti, prosperitě, ale i úskalích a problémech.

Důležitým odkazem je hlavně vnímání půdy jako takové, jejího hlubokého významu. Pochopení, co nám půda přináší a jak se o ni můžeme starat. Velmi děkujeme panu Píchovi, který svým výkladem potěšil naše žáky a seznámil je s mnoha přínosnými informacemi.

fotky naleznete zde:http://www.zsamszichlinek.cz/fotogalerie-zs/?id=3443