Zájmové kroužky školní, žichlínské mimoškolní i lanškrounské

Při Základní škole a Mateřské škole Žichlínek

je ve školním roce 2017/2018 pro děti připraveno devět zájmových kroužků:

Angličtina, Dramatický, Flétna (začátečníci), Flétna (pokročilí), Keramika, Kuchtík, Sportovní, Vlastivědný

Kroužky budou probíhat od 1. 10. 2017 do 31. 5. 2018. Přihlášku odevzdejte do 22. září 2017. Zápisné se hradí do 20. října 2017. V případě, že se přihlásí nízký počet zájemců, kroužek nebude. Čas určený pro kroužek může být podle možností upravený tak, aby lépe vyhovoval zapojeným dětem, pokud navštěvují více zájmových útvarů.

______________________________________________

Zájmové kroužky by měly děti rozvíjet i bavit, ale nejsou "na ohlídání". Proto prosím rodiče, aby děti nepřetěžovaly množstvím kroužků, které mají děti navštěvovat.

Děti po škole za sebou mají celodenní "pracovní směnu". Některé děti přichází do školy dokonce už v 6.30 do ranní družiny a mnohdy končí až po podvečerním tréninku. Mezitím jdou z jednoho zaměstnání do dalšího, někdy i proto, "aby nebyly samy a někdo je měl na očích".

Ale děti, stejně jako my dospělí, také potřebují být chvíli samy se sebou. Zastavit se a třeba "jen" odpočívat, aby nabraly síly pro svůj růst. Vždyť i samotné jejich tělo se musí vyrovnávat s velkými fyzickými změnami. Mění se např. délka rukou a nohou, a tak i dosah a koordinace. I toto řídí hlava. Nejen rozvoj znalostí.

K tomu, aby se děti dobře rozvíjely, nestačí jen instituce, škola. Ta je podstatná pro část dne a část rozvoje osobnosti dítěte.

Ale ve věku dítěte je především potřeba lásky, pocitu zázemí, prostě rodiny. Vás. Rodičů. Rodičůdětmi.

Děkuji Vám za porozumění a spolupráci!

Miloš Krejčí, ředitel školy

______________________________________________

Další mimoškolní zájmové kroužky

Zájmové útvary z Žichlínka a Lanškrouna pro předškoláky a děti 1. stupně základní školy.

Žichlínek:
Sportovní přípravka; Volejbal TJ Žichlínek; Fotbalové přípravky Žichlínek

Lanškroun:
Dům dětí a mládeže Damián; Základní umělecká škola Jindřicha Pravečka; Hokej TJ Orli Lanškroun;