Základní škola a mateřská škola Žichlínek

Vybavení školy: digitalizace 2020

Základní škola Žichlínek usiluje o udržení v nejmodernějších trendech předávání vědomostí. Jednou z cest je digitalizace a napojení každé třídy na celý svět prostřednictvím interaktivity vybavení a internetu.

Ve školním roce 2018/2019 byla do první třídy se školní družinou doplněna nejmodernější interaktivní tabule.

V lednu 2020 bude instalována interaktivní tabule do III. třídy, poslední učebny, ve které byla pouze stará tabule. 

Každá učebna má nyní minimálně jednu interaktivní keramickou tabuli s připojením na internet. Stejně tak i každý vyučující má k dispozici vlastní školní notebook.

V roce 2019 byly pro zjednodušení připojení z notebooku k interaktivní tabuli pořízeny USB porty.

Do počítačové učebny bylo pořízeno 15 moderních 23" LCD displejů a pro každé z 15 pracovišť také nová sluchátka s mikrofonem.

Základní škola podala žádost a uspěla v projektu Šablony II, kde získala téměř 1 milión korun. Z projektu jsou hrazeny nejen náklady na chůvu pečující o dvouleté děti ve školce nebo školskou asistentku na 1. stupni základní školy, ale také vybavení školy.

Do školy přijde v lednu 2020 sestava 3Panel 55" s interaktivním panelem, multifunkčním mobilním stojanem a školním PC, 10 interaktivními tablety, souborem výukových aplikací a pracovních listů, mobilním nabíjecím boxem a to včetně školení pro pedagogy. Téměř každé dítě v jedné třídě tedy bude moci na tabletu pracovat nezávisle a přitom propojeně na internetu i výukových programech na intranetu.

V digitalizaci školy budeme pokračovat. Nyní se zaměříme především na SW vybavení (výukové programy, e-učebnice), optimalizaci využívání digitechniky a průběžná školení učitelů v oblasti IT a SW.

Mgr. Miloš Krejčí, ředitel školy


Technické podrobnosti sestavy 3Box:

10x Lenovo Tab M10 HD 32GB - black
Lenovo Tab M10 HD, 2GB/32GB, Wi-Fi, Black (ZA4G0019CZ) je tenký tablet 10.1" s odemykáním obličejem. IPS obrazovka s rozlišením 1280 × 800, čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 429 s taktem 2GHz, 2× stereo reproduktory s technologií Dolby Atmos, vnitřní paměť 32GB se slotem na paměťovou microSDHC kartu až do velikosti 256GB, operační paměť 2GB, Wifi, Bluetooth, fotoaparáty o rozlišení 5Mpx a 2Mpx, kapacita baterie 4850mAh.

Nabíjecí box
Mobilní nabíjecí box pro hromadné nabíjení a snadný přesun zařízení mezi třídami. Zdroj a kabely pro nabíjení 10 zařízení, ochrana proti přepětí, ventilátor řízený termostatem s možností nastavení spínací teploty pro zabránění přehřívání.

Instalace vyladěné školní image
Software vhodný pro školy: Malování, PDF prohlížeč, práce s dokumenty, fotografiemi a multimédii, internetový prohlížeč, kalkulačka.

3Box
3LCD interaktivní projektor - vysoký jas a kontrast, WXGA rozlišení, 3200 lumenů, kontrast 14 000:1, ultrakrátká projekční vzdálenost, životnost lampy až 10 000 hodin, dvě samostatně pracující interaktivní pera, integrované ozvučení 16 W.
Integrovaný počítač Dell 3020 micro, 4 GB DDR3 RAM, 120 GB SDD, WiFi, Windows 10 Professional CZ, USB 3.0, vstup pro mikrofon, bezdrátová klávesnice s touchpadem, napájecí kabel, USB a HDMI slot pro připojení vlastních zařízení)
Multifunkční stojan pro použití ve formě interaktivní podlahy, stolu i stěny. Projekční podložka 130x100 cm, ochranný obal s dětskými motivy.

Nápadníky a 64 výukových scénářů
Tipy, nápady, výukové scénáře pro realizaci 64 hodin s využitím ICT ve výuce. Popis výuky, vhodné metody, výukové scénáře a příklady dobré praxe o vlivu na výsledky dětí. Podpora pro zajištění splnění výstupů projektu a vykázání MŠMT.

Doprava, instalace ve škole
Dodávka do školy zahrnuje prvotní zapnutí, přihlášení do školní sítě, aktualizace, nastavení účtů, ukázka hromadných instalací a správy. Seznámení pedagogů s ovládáním a možnostmi, jak vybavení ihned využívat ve výuce.

Odborník z praxe
Návštěva odborníka z praxe ve škole, který bude pedagogům k dispozici pro předání inspirace a zkušeností s využitím moderních pomůcek. Zajištění realizace povinné ukázkové hodiny, kdy budou pedagogové metodicky vedeni, jak využít dodané vybavení, aplikace a materiály při vzdělávání dětí. Pedagogům bude po celou dobu projektu poskytnuta metodická i didaktická podpora.

Rozšířená VIP záruka
Online dostupná technická podpora, reklamace řešená ve zrychleném režimu, podpora při zabezpečeních a aktualizacích aplikací a operačního systému.

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

ikona_menu Menu