Základní škola a mateřská škola Žichlínek

Vítejte v novém školním roce 2019/2020

Se svými kamarády, paními učitelkami, paní vychovatelkou, paní školnicí, paními kuchařkami a panem ředitelem se setkáme při zahájení školního vyučování v pondělí 2. září 2019 v 8 hodin.

Ve školním roce 2019/2020 bude navštěvovat Základní školu a Mateřskou školu v Žichlínku 44 žáků, kteří se sejdou ve třech třídách. Přehlednou organizaci vyučování celého školního roku včetně prázdnin naleznete zde.

Základní škola

Letos přivítáme do naší školy čtyři prvňáčky, protože před šesti lety se v Žichlínku narodil výjimečně nižší počet dětí. O to více se jim bude moci věnovat třídní učitelka paní Radka Špačková. Ta před dvěma lety vedla také současné třeťáky, kterých přijde do třídy devět. První ročník se 4 žáky a třetí ročník s 9 žáky se spojí v I. třídě umístěné vedle ředitelny. 

Rodiče prvňáčků letos opět obdrží učebnice a oproti jiným školám nadstandardně takřka kompletní školní pomůcky od školy a obce Žichlínek i od Pardubického kraje. Do školy si tak budou muset z domu donést jen školní brašnu a věci vyjmenované zde.

Patnáct žáků druhého postupného ročníku bude mít svou II. třídu umístěnou vedle sborovny. Třídním učitelem druháčků bude Mgr. Miloš Krejčí. 

Ve zcela nově vymalované a prosvětlené III. třídě se u paní učitelky Mgr. Ivany Filipi (dříve Mastíkové) sejde patnáct čtvrťáků s jedním páťákem. 

Pracovní činnosti, hudební výchovu a prvouku bude vést paní učitelka s dlouholetými pedagogickými zkušenostmi Bc. Květoslava Filipová.

Vyučování začíná opět v 8 hodin a žáci budou do svých tříd přicházet nejpozději v 7.45. Podrobný rozvrh vyučovacích hodin školního roku 2019/2020 naleznete zde.

S dětmi se denně bude setkávat také paní školnice Dagmar Hegerová. 

Školní družina

Provoz školní družiny bude i v letošním roce od 6.30 do 16 hodin a vychovatelkou ŠD je paní Klára Křevká. Opět bude kapacita školní družiny naplněna třiceti dětmi. Vzhledem k nižšímu počtu prvňáků tak bude místo i pro žáky čtvrtého ročníku.

Školní jídelna

Školní kuchyně a jídelna byly přes hlavní prázdniny kompletně vymalovány. Na děti se těší vedoucí školní jídelny paní Andrea Schemberová spolu s kuchařkou paní Petrou Břízovou. A stejně jako v červnu přivítá děti hlavní kuchařka paní Alena Ležovičová. Těšíme se na chutnou a Skutečně zdravou školu, protože kuchařky v kuchyni naší školy si při přípravě jídel dávají záležet, aby pro děti vařily převážně z místních a regionálních potravin. Placení stravného je vždy poslední středu v měsíci na nadcházející měsíc.

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

ikona_menu Menu