Základní škola a mateřská škola Žichlínek

Velikonoční projektový den

Ohlédnutí za školní akcí.

Středeční dopoledne 17. 4. 2019 bylo u nás na základní škole ve velikonočním duchu. Abychom dětem předali trochu více, co se těchto svátků týče, uspořádali jsme pro ně projektové dopoledne od 8 do 12 hodin. Podílet jste se na něm mohli i vy – rodiče a prarodiče našich žáků.

Žáky jsme rozdělili napříč ročníky do 5 skupin, které se po určitém čase střídali na 5 stanovištích. Nejen že se na jednom z nich dozvídali, proč se Velikonoce vůbec slaví. Na ostatních se seznamovali s konkrétními velikonočními tradicemi. Tím bylo například barvení vajec pomocí vosku a cibulových slupek, pletení pomlázky, tvorba vrbové píšťalky a pečení jidášů. Kromě tohoto vlastnoručně udělaného pečiva si děti domů odnesly i netradiční výrobek kuřátka a košíček na svá nabarvená vajíčka v podobě zajíčka.

Myslím, že za nás všechny můžu říci, že tento poklidný den jsme si naplno užili. Žáky musím pochválit za to, že byli pracovití, pečliví, klidní a nehluční. Odměnou pro nás dospělé pak byly úsměvy na jejich tvářích... I když si to mnohdy neuvědomujeme, nejsou to jen svátky spojené s hmotnými věcmi. Ale také svátky přátelství, pospolitosti a navštěvování.

Děkujeme Vám všem, kteří se na tomto velikonočním projektu zúčastnili!

 

Fotografie z akce jsou uspořádané dle pěti stanovišť.

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

ikona_menu Menu