Základní škola a mateřská škola Žichlínek

Stránka není přístupná

Tato stránka není přístupná nebo je pro návštěvníky skrytá. Pokračovat můžete na mapu webu.

Velikonoční projektový den

Ohlédnutí za školní akcí.

Středeční dopoledne 17. 4. 2019 bylo u nás na základní škole ve velikonočním duchu. Abychom dětem předali trochu více, co se těchto svátků týče, uspořádali jsme pro ně projektové dopoledne od 8 do 12 hodin. Podílet jste se na něm mohli i vy – rodiče a prarodiče našich žáků.

Žáky jsme rozdělili napříč ročníky do 5 skupin, které se po určitém čase střídali na 5 stanovištích. Nejen že se na jednom z nich dozvídali, proč se Velikonoce vůbec slaví. Na ostatních se seznamovali s konkrétními velikonočními tradicemi. Tím bylo například barvení vajec pomocí vosku a cibulových slupek, pletení pomlázky, tvorba vrbové píšťalky a pečení jidášů. Kromě tohoto vlastnoručně udělaného pečiva si děti domů odnesly i netradiční výrobek kuřátka a košíček na svá nabarvená vajíčka v podobě zajíčka.

Myslím, že za nás všechny můžu říci, že tento poklidný den jsme si naplno užili. Žáky musím pochválit za to, že byli pracovití, pečliví, klidní a nehluční. Odměnou pro nás dospělé pak byly úsměvy na jejich tvářích... I když si to mnohdy neuvědomujeme, nejsou to jen svátky spojené s hmotnými věcmi. Ale také svátky přátelství, pospolitosti a navštěvování.

Děkujeme Vám všem, kteří se na tomto velikonočním projektu zúčastnili!

 

Fotografie z akce jsou uspořádané dle pěti stanovišť.

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

ikona_menu Menu