Základní škola a mateřská škola Žichlínek

Stránka není přístupná

Tato stránka není přístupná nebo je pro návštěvníky skrytá. Pokračovat můžete na mapu webu.

Vánoční jarmark s besídkou

Začátek prosince jsme s dětmi zasvětili přípravě vánočních dekorací a nacvičování vystoupení na vánoční besídku spojenou s jarmarkem. Děkujeme rodičům, prarodičům a ostatním, kteří přispěli i svými krásnými výrobky, díky nimž se výstavka rozrostla.

Tato tradiční předvánoční akce se konala ve středu 12. 12. 2018 od 16:30 na žichlínském sále. Vaše účast byla senzační, v mžiku se zaplnilo cca 120 míst na sezení a část publika se musela přesunout na balkon.

Program besídky zahájila Mateřská škola Žichlínek. Nejprve vystupovaly malé Berušky a po nich starší děti ze Soviček.

Představení základní školy zahájil taneční kroužek, kdy holčičky z 1. a 2. ročníku zatancovaly v rytmu písničky „Shake it off“. Po nich nastoupily s flétničkou Verunka Marková s Terezkou Bartáškovou. Prvňáčci zazpívali svoji první písničku Vánoční, kterou mnoho z dětí zná od Míši Růžičkové. Třeťáci nám zarecitovali básničky o mrazíku, vánočních kaprech a zimní paní. Druhý ročník zpíval zábavnou písničku „Když jsi kamarád, tak pojď si s námi hrát“.

Následovala kratší pauza, o které jste se mohli občerstvit a prohlédnout si ručně tvořené výrobky, které byly rozprostřeny po obou stranách sálu.

Po přestávce se ukázali nejstarší žáci 1. stupně ZŠ, 4. a 5. ročník nám zábavně sehrál písničku „Vánoce, Vánoce přicházejí“. S klidnější sestavou se ukázal i kroužek dětské jógy. Po ní nám sám na flétnu zahrál pár koled Honzík Venzara. S druhou písničkou a tanečkem „Čert a Káča“ se pochlubili naši prvňáčci. Předposledním vystoupením byl opět taneční kroužek, tentokrát starší tanečnice se sestavou na skladbu „Don´t wake me up“. Závěrem byl nástup celého 1. stupně ZŠ a společné zazpívání koledy „Štědrej večer nastal“, ke které se přidalo i několik z Vás v publiku.

I když se někde objevilo pár chybiček nebo zlobila technika, měli jste pro tyto nedokonalosti pochopení a děti odměnili velkým potleskem.

Po něm následoval vánoční jarmark. Výtěžek z něj a z dobrovolného vstupného bude použit na kulturní akce pro mateřskou školu a na vybavení školní družiny do školy základní v Žichlínku.

Děkujeme všem za vytvoření krásné adventní atmosféry a společně strávený čas.

Veselé Vánoce!

 

Fotografie si prohlédněte zde.

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

ikona_menu Menu