Základní škola a mateřská škola Žichlínek

Vánoční besídka s jarmarkem

Ohlédnutí za školní akcí

 

V úterý 3. prosince 2019 se konala již tradiční akce, do které je zapojena nejen Základní a Mateřská škola Žichlínek, ale i Vy rodiče v rámci Vánočního tvoření, a tou je Vánoční besídka spojená s jarmarkem. Všichni jsme se začali scházet po 16. hodině na žichlínském sále a nejprve jsme si prohlédli rozmístěné výrobky dětí či si dali něco dobrého na zub od paních kuchařek. 

Samotný program besídky začal v 16:30 úvodním slovem pana ředitele Mgr. Miloše Krejčího a následně vystoupením dětí z mateřské školy. První třída Berušek pohybově doprovodila písničky Ať jsi holka nebo kluk, Jablíčko a hruška a Meluzína. Druhá třída Soviček přišla na pódium s říkankou Pojď se sovičkou dokola. Chlapečci se pak předvedli například při písničce Traktůrek a holčičky s panenkami při Cib, cib, cibulenka. Společně zazpívali koledu Rolničky.

Poté se dětičky z pódia rozešly ke svým rodičům a vystřídala je základní škola.

Se stylem dance fitness a sestavou Panenka na klíček vystoupil taneční kroužek pod vedením Lucie Nečkové. Dále flétnisti začátečníci se skladbičkami Sedí liška pod dubem a Černé oči nebo náročnější zumba vystoupení si připravily dokonce i dívky s paní vychovatelkou na známou písničku Sofia (Alvaro Soler). Nejstarší žáci 1. stupně ukázali svoji práci, kterou odvádí při anglickém jazyce, a to zpěvem koled We wish you a Merry Christmas, Silent night a Jingle bells. Pokročilejší flétnistky zahrály Princeznu ze mlejna a Rolničky. Druhý ročník měl velice zajímavě pojatou recitaci zimních říkanek doplněnou o písničky, 1. a 3. ročník přišel převlečený za čerty s Písničkou pro čerta. Taneční kroužek ještě ukázal scénický tanec nazvaný Tanec andělů.

Závěrem celé letošní vánoční besídky byla sborově zazpívaná koleda Půjdem spolu do Betléma.

Po pěkné a povedené prezentaci dětí a žáků přišel na řadu prodej vánočních výrobků. Děkujeme za to, že jste je jejich koupí podpořili a přispěli jim tak na nové vybavení tříd a družiny. Také děkujeme za Vaši účast, ze které se žáci velmi těší, jelikož každým rokem je diváků v publiku čím dál více.

 

Fotografie z akce lze zhlédnout ve fotogalerii MŠ a ve fotogalerii ZŠ

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

ikona_menu Menu