Základní škola a mateřská škola Žichlínek

Stránka není přístupná

Tato stránka není přístupná nebo je pro návštěvníky skrytá. Pokračovat můžete na mapu webu.

Ukázka matematiky podle Hejného - ZŠ

Ukázka výuky matematiky metodou Hejného

V pondělí 23. 10. 2017 byly pro rodiče připraveny ukázky pojetí a výuky matematiky podle metody Hejného. Rodiče měli možnost blíže se seznámit s touto metodou a nahlédnout do jejich útrob. Počítali některé příklady z určitých prostředí, která jim byla předvedena. I když je pravdou, že tradiční matematika a matematika vyučovaná metodou Hejného rozděluje rodiče na dva tábory, pokusily jsme se s kolegyněmi o bližší přiblížení. Snažily jsme se o vysvětlení v některých problematických oblastech a nastínění toho, co tato metoda umožňuje. Nejedná se jen o netradiční způsob matematiky, který využívá řada alternativních škol, ale tato metoda umožňuje rozvíjet kognitivní schopnosti u dětí, které samy hledají souvislosti a vztahy mezi jednotlivými matematickými postupy. Je také důležité si uvědomit, že tato metoda není samospasitelná, je nástrojem rozvoje tvořivosti a intelektu žáka. http://www.zsamszichlinek.cz/fotogalerie-zs/

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

ikona_menu Menu