Základní škola a mateřská škola Žichlínek

Světový den první pomoci

Světový den první pomoci

 

Světový den první pomoci proběhl v Lanškrouně v úterý 6.září. Pro děti ze základní školy Žichlínek to znamenalo nejen první akci v tomto školním roce, ale pro 1.tř.-3.tř. výlet autobusem a pro 4.tř. a 5.tř. pořádnou procházku.

Na náměstí bylo přistaveno několik hasičských vozů s vybavením na boj proti ohni či záplavám, vozy zdravotnické záchranné služby a policie. Mezi složky první pomoci patřila však i netradičnější vozidla. Například člun vodních záchranářů z pastvinské přehrady, taxík Maxík pro přepravu seniorů nebo vůz horské služby Čenkovice s vybavením pro záchranu lidí ve špatně dostupném terénu. Děti si vše mohly nejen prohlédnout, ale také vyzkoušet. Zjistily, že být policistou neznamená pouze nosit zbraň, ale občas také obléct neprůstřelnou vestu, přilbu a štít. Na vlastní kůži poznaly, že resuscitace je velmi namáhavá a zkusily si zafixovat nohu při zlomenině. A hasič… ten těžký chleba má! Děti si mohly obléknout veškerou nehořlavou výbavu, včetně helmy a zkusily si potěžkat hadice.

Za zvládnutí těchto několika velmi zajímavých, ale náročných hodin, jsme byli odměněni například policejní hrou, pexesem, či brožurou první pomoci. Společná zmrzlina už byla pouze třešinkou na tomto krásném dni.

Když se skloubí učení a zábava, je to prostě paráda!

Za tým učitelek ZŠ Žichlínek napsala Iveta Kolenyaková.

Více fotografií naleznete ve třídních albech-sekce fotogalerie.

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

ikona_menu Menu