Slavnosti světýlek

Ohlédnutí za školní akcí

V úterý 5. 11. 2019 se v podvečer od 17hodin před Základní a Mateřskou školou Žichlínek konala pravidelná akce s názvem Slavnosti světýlek. Pro tuto příležitost si děti vždy tvoří vlastní lucerničky, které po rozsvícení krásně zdobí přístupovou cestu k budově, a připravují krátká vystoupení.

Děti z mateřské školky předvedly básničky Barevný a podzim a oblíbenou O bramboře. Následně zazpívaly písničky Brambora Barbora a Malé světýlko. Po nich přišli na řadu školáčci. Spojený 1. a 3. ročník zpíval píseň od M. Kružíkové Světýlko pro dušičky, 2. ročník doprovázel na Orffovy nástroje skladbičku Strašidla a spojený 4. a 5. ročník se prezentoval vlastními originálními básničkami s podzimní tématikou. Mezitím nám také zahrála 3 děvčata na flétničky skladby Tam kde v noci jasně svítí světlušky a Kluci kočičí. Závěrem celého vystupování byla společná písnička Slavnost světýlek, která byla před pár lety složena paními učitelkami k této příležitosti.

Po tomto asi půl hodinovém programu jsme vyšli jako lampionový průvod známou trasu kolem školy, na jejímž konci Vás čekala drobnost v podobě čajové svíčky, ohňostroj pod vedením p. Dařílka a občerstvení přichystané maminkami pod vedením pí. Indrové.

Děkujeme za podporu

Děkujeme za podporu dětí a školy, kterou jste vyjádřili již Vaší účastí na této akci. Také děkujeme zastupitelstvu obce Žichlínek, které se částečně na této události podílel.

Pro fotografie z akce klikněte zde.