Slavnosti světýlek

Ve čtvrtek 2. listopadu 2018 proběhla tradiční akce s názvem „Slavnost světýlek“, na které se podílí nejen naše škola, ale i řada rodičů a obec Žichlínek.

Jelikož na podzim se mění příroda, ubývá slunečního světla, ale posouváme také letní čas na zimní, bývá brzy tma a je potřeba si posvítit. Proto jsme si v tento den symbolicky rozžehli malá světélka i my. Děti z mateřské i základní školy si pro tuto událost vytvořily krásné lucerničky, ve kterých již od půl páté plápolaly plamínky a zdobily tak chodník ke škole.

V 17 hodin zahájila akci mateřská škola s přednesem básní a zpěvem halloweenské písně. Po nich nastoupili všichni žáci 1. stupně ZŠ a zazpívali jimi oblíbenou písničku „Když máš radost a víš o tom“. Pak postupně po třídách přednášeli básničky, krátké pranostiky a zpívali písně s podzimní tématikou, výjimkou nebyla ani hra na flétnu. Závěrem byla společná „Óda pro radost“, která má pro tuto školní akci upravený text refrénu.

Po vystoupení následoval průvod s lampionky kolem školy a celou akci ukončil velkolepý 15minutový ohňostroj. Pro tuto příležitost napekly občerstvení ochotné maminky s pracovnicemi školní kuchyně a spolu s nápoji ho nabízeli po celou dobu konání.

Doufáme, že si všichni večer náležitě užili. A děkujeme všem, kteří se na přípravě akce účastnili.

Fotografie naleznete zde.