Slavnost světýlek

Tradiční Slavnost světýlek proběhla letos ve čtvrtek 4.11.2021 a musím otevřeně vyjádřit poděkování počasí, které nás dopoledne při nácviku velmi strašilo, bojovali jsme s větrem, deštěm, ale po celou dobu slavnosti byl vydařený podzimní podvečer. Jak se říká: ,,Těžko na cvičišti, lehko na bojišti.“

Děti do vystoupení vložily všechnu svou energii a vše dopadlo na výbornou. Paní učitelky z mateřské školy spojily své síly a společné vystoupení berušek a soviček bylo povedené a jako jeden z rodičů si dovolím připojit že i dojemné.

Školní děti se na představení pilně připravovaly a vyplatilo se! První třída nás potěšila hranou scénkou světlušky. Druhá a třetí třída si připravila krásnou básničku a píseň mravenčí ukolébavka. Čtvrťáci se za zvuku bubnů vynořili ze tmy a odehnaly zlé duchy. A pátý ročník se proměnil v zombie a zatančil nám na hudbu M.Jacksona. Něžnost, napětí i troška strachu…to byla správná podívaná Lampionový průvod nás nakonec zavedl až na místo, kde se odehrál hřeb celého večera – fireshow skupiny historického šermu LUCREZIA z Dolního Dobrouče.

Poděkování určitě patří i rodičům, kteří upekli výborné koláčky a všem co se vydali děti podpořit při jejich vystoupení. Pohostinství U Filipů za zajištění drobného občerstvení a obci Žichlínek za příjemné překvapení v podobě ohnivého vystoupení.