Základní škola a mateřská škola Žichlínek

Slavnost světýlek 2017

 

          Slavnost světýlek

Dne 1. listopadu 2017 proběhla naše tradiční akce „Slavnost světýlek“. ZŠ a MŠ Žichlínek ji pořádá od roku 2000 spolu s obětavými rodiči dětí a obcí Žichlínek.

V tomto podzimním období, kdy se mění nejen počasí, ale i celá příroda, ubývá slunečního svitu a brzy je tma. Je tedy potřeba si pěkně posvítit, a proto jsme si v tento den rozžehli světlo i my. Děti si vyrobily krásné lucerny, které tvořily úžasnou dekoraci a lemovaly chodník ke škole. Už od půl páté hudba před školou zvala na vystoupení dětí, které v 17 hodin otevřelo Slavnost světýlek.

Program zahájila mateřská škola přednesem básní a zpěvem písní za doprovodu kytary. Po nich vystoupili všichni žáci základní školy, kteří po třídách přednášeli básničky o podzimu, krátké pranostiky, zpívali podzimní písničky a hráli na flétnu. Na závěr programu zazněla společná píseň a s upraveným textem refrénu také hymna naší Slavnosti světýlek „Óda pro radost.“ Vystoupení s dětmi připravily všechny paní učitelky, program uváděl pan ředitel.

Následoval průvod kolem školy s lampionky a celá akce byla velkolepě ukončena ohňostrojem na hřišti za školou. Poté se mnozí občerstvili lahodnými svatebními koláčky a teplým čajem. Ty pro tuto příležitost napekly maminky společně s oběma pracovnicemi školní kuchyně. Ohňostroj zajistila obec a sponzoři z řad přátel školy, ozvučení jeden z tatínků žáků naší školy.

Věříme, že si všichni tuto akci pěkně užili a děkujeme za přízeň, zároveň poděkování patří všem, kteří se na přípravě této akce podíleli.

Přejeme krásný podzim.

Fotky naleznete zde: http://www.zsamszichlinek.cz/fotogalerie-zs/

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

ikona_menu Menu