Základní škola a mateřská škola Žichlínek

Stránka není přístupná

Tato stránka není přístupná nebo je pro návštěvníky skrytá. Pokračovat můžete na mapu webu.

Slavnost světýlek 2017

 

          Slavnost světýlek

Dne 1. listopadu 2017 proběhla naše tradiční akce „Slavnost světýlek“. ZŠ a MŠ Žichlínek ji pořádá od roku 2000 spolu s obětavými rodiči dětí a obcí Žichlínek.

V tomto podzimním období, kdy se mění nejen počasí, ale i celá příroda, ubývá slunečního svitu a brzy je tma. Je tedy potřeba si pěkně posvítit, a proto jsme si v tento den rozžehli světlo i my. Děti si vyrobily krásné lucerny, které tvořily úžasnou dekoraci a lemovaly chodník ke škole. Už od půl páté hudba před školou zvala na vystoupení dětí, které v 17 hodin otevřelo Slavnost světýlek.

Program zahájila mateřská škola přednesem básní a zpěvem písní za doprovodu kytary. Po nich vystoupili všichni žáci základní školy, kteří po třídách přednášeli básničky o podzimu, krátké pranostiky, zpívali podzimní písničky a hráli na flétnu. Na závěr programu zazněla společná píseň a s upraveným textem refrénu také hymna naší Slavnosti světýlek „Óda pro radost.“ Vystoupení s dětmi připravily všechny paní učitelky, program uváděl pan ředitel.

Následoval průvod kolem školy s lampionky a celá akce byla velkolepě ukončena ohňostrojem na hřišti za školou. Poté se mnozí občerstvili lahodnými svatebními koláčky a teplým čajem. Ty pro tuto příležitost napekly maminky společně s oběma pracovnicemi školní kuchyně. Ohňostroj zajistila obec a sponzoři z řad přátel školy, ozvučení jeden z tatínků žáků naší školy.

Věříme, že si všichni tuto akci pěkně užili a děkujeme za přízeň, zároveň poděkování patří všem, kteří se na přípravě této akce podíleli.

Přejeme krásný podzim.

Fotky naleznete zde: http://www.zsamszichlinek.cz/fotogalerie-zs/

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

ikona_menu Menu