Shrnutí plaveckého kurzu

V termínu od 26. března do 4. června 2019 naše základní škola absolvovala 10 lekcí plaveckého kurzu v krytém bazénu v České Třebové. Žáci byli rozděleni dle svých plaveckých schopností do 4 družstev. Každý kurz byl zahájen rozcvičkou, po které se děti učily plaveckým stylům (prsa, znak, kraul), splývání, plavání pod vodou a skokům do vody. Závěrečná čtvrthodinka byla určena pro hry ve vodě a volnou zábavu. Pátá lekce byla ozvláštněna hromadným vodním cvičením při hudbě. Celou poslední lekci si žáci mohli zadovádět ve vodě, na tobogánu, ve vířivce a páře. Za odměnu všichni zúčastnění dostali mokrá vysvědčení. Od intruktorek plavání jsme si každé úterý odváželi pochvaly za velkou snahu, zlepšování a poslušnost. Jistě si děti z tohoto výcviku odnesou dovednosti, které využijí během letních dnů na koupalištích a bazénech.

Na fotografie se podívejte zde.