Základní škola a mateřská škola Žichlínek

Stránka není přístupná

Tato stránka není přístupná nebo je pro návštěvníky skrytá. Pokračovat můžete na mapu webu.

Recitační a čtenářská soutěž

Recitační soutěž "Dětská scéna 2018"

V pátek 2. 3. 2018 se v naší škole konalo školní kolo recitační soutěže „Dětská scéna 2018“. Do něho postoupili žáci z třídních kol. Žáci přednášeli vybrané básně nejen před porotou, která byla sestavena z pedagogů školy, ale také před publikem, které tvořili spolužáci.  

A jak to dopadlo? V prvním ročníku zvítězila Vilma Dulkajová, v druhém Anna Gregorová, ve třetím ročníku Lucie Dulkajová, ve čtvrtém Alžběta Hubálková  a v pátém Natálie Horáková.

Okresní kolo soutěže v přednesu

V úterý 20. 3. se konalo oblastní kolo přehlídky dětských recitátorů v Ústí nad Orlicí. 
Sem postoupili žáci I. kategorie (2. a 3. ročník)  Anna Gregorová a Lucie Dulkajová a II. kategorie (4. a 5. ročník) Alžběta Hubálková a Karolína Urbánková.

V oblastním (okresním) kole soutěže v recitaci byla velmi silná konkurence 80 přednášejících 
z mnoha škol okresu Ústí nad Orlicí. Naši reprezentanti se neztratili. Získali řadu zkušeností, které využijí nejen v recitačních soutěžích, ale v prezentaci svých myšlenek i v dalších letech. Vždyť umění srozumitelně a správně mluvit je základem lidské komunikace. 

 

Čtenářská soutěž

V pondělí 5. 3. se na naší škole uskutečnila již tradiční soutěž, do které se mohli přihlásit žáci všech tříd. Pro každou třídu byl připravený text a otázky týkající se porozumění. Žáci četli na čas, ale zároveň museli dbát na přesnost a vnímání toho, co čtou. 

Této soutěže se zúčastnila většina našich žáků, a jak je z předešlých let známo, tato soutěž se těší jejich velké oblibě. Výherci byli odměněni knihami. V prvním a druhém ročníku byla tři výherní místa, v dalších, méně početných ročnících dvě místa.

A tady  jsou výsledky:

1. roč. 

1. Matyáš Javorek 
2. Vilma Dulkajová 
3. Dita Mrázková  

2. roč.

1. Vanesa Una Chukwuodii
2. Veronika Marková
3. Marcel Bartáček

3. roč.

1. Lucie Dulkajová 
2. Lukáš Novák                          

4. roč. 

1. Karolína Urbánková
2. Lukáš Gregor a Jan Venzara (oba měli shodný čas)

5. roč.

1. Tibor Synek
2. Natálie Horáková

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

ikona_menu Menu