Základní škola a mateřská škola Žichlínek

Projektový den - muzikoterapie

Říkají Vám něco pojmy kalimba, didgeridoo, okarína, či sundrum? V projektových dnech školy nás s těmito nástroji, a mnoha dalšími, seznámila Lucie Šternástková.

Přijela k nám s velikým kufrem plným netradičnímich hudebních nástrojů z celého světa – Peru, Tibet, Vietnam,… povyprávěla nám o jejich vzniku, seznámila nás s materiály ze kterých jsou vyrobeny a především s léčivými vibracemi, které všechny nástroje vydávají. Děti si na všechny nástroje mohly zahrát a hudebně terapeutický účinek Tibetských misek si vyzkoušely ve dvojicích na vlastním těle. Přenesly se do světa fantazie při relaxačním příběhu doprovázeného nástroji. Zahrály si na vlastní tělo, společně si zabubnovaly a nakonec si každý vyrobil jeden netradiční nástroj z odpadového materiálu.

Muzikoterapie měla u dětí veliký úspěch a nejraději by si s Luckou hrály každý týden! To sice zajistit nemůžeme, ale slibujeme, že si ji určitě v druhém školním pololetí zase pozveme. Krásných zážitků není nikdy dost!


Zobrazení: Alba | Podle data

Projektový den - muzikoterapie


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

ikona_menu Menu