Základní škola a mateřská škola Žichlínek

Poděkování paním učitelkám základní školy a mateřské školy ke Dni učitelů

Vážené paní učitelky,


28. 3. 2020 si Dnem učitelů připomínáme 428. výročí narození Jana Ámose Komenského, jednoho z největších českých myslitelů, a především zakladatele moderní pedagogiky, zejména didaktiky. Dnes stojíme před zcela novými výzvami pedagogiky. 

Paní kolegyně, v tyto dny a týdny se samy stáváte objevitelkami a tvůrkyněmi nových pedagogických postupů a způsobů práce. Aktuální forma „učení na dálku“ je mimořádně nová, a proto složitá pro všechny.  Jsem vám velmi vděčný, paní učitelky základní školy a mateřské školy v Žichlínku, jak jste nečekanou překážku dokázaly uchopit a přeskládat ji tak, aby se stala schodem, pomocí něhož můžete v pedagogické práci vystoupat výš. 

Děkuji vám, paní učitelky, za váš přístup k sebevzdělávání. Snažíte se samy znovu a znovu učit nové metody. Pro zlepšení výuky dětí na dálku zkoumáte vše, co může v nějaké podobě pomoci dětem. Byť to dříve mohlo být považováno za okrajové nebo alternativní. 

Paní učitelky, děkuji, že zapracovávání zcela nových pedagogických postupů, získávání digitálních kompetencí, přípravu na přímou výuku a online kontakt s dětmi i vyhodnocení vyučování na dálku a spolupráci s rodiči zvládáte současně s tím, že také pro své děti jste matky a zajišťujete přitom běžný chod domácnosti. 

Děkuji vám za to, že máte pochopení i pro to, že v obdobné nové situaci jsou maminky a tatínkové vašich dětí a podle toho přizpůsobujete zadávání úkolů a domácí práci dětí.

Dovolte, abych vám nejen popřál ke Dni učitelů, ale především abych vám poděkoval.


Mgr. Miloš Krejčí, 
ředitel školy

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

ikona_menu Menu