Otevřená knihovna

Březen je měsícem knihy a proto se na chodbě v prvním patře naproti schodišti objevila knihovnička, před ní stůl a u něho čtyři židle. První den byla prázdná, ale každý další polykala nové a nové knížky. Každou přestávku se u ní začaly potkávat děti, berou do rukou knížky, prohlížejí si je a čtou. Knihovna to není ledajaká, děti do ní samy přináší z domu své oblíbené knížky, aby si i jejich kamarádi mohli přečíst příběhy jejich knížek. A třeba si je odnést i domů, přečíst je a zase vrátit do knihovničky, aby i další děti mohly prožít příběh ukrytý v knížce. Mnohé děti tak mají možnost sdílet příběhy s kamarády, vyprávět si o stejných dobrodružstvích postav z knih a o přestávkách se nechat unést dějem knížky. Tady jim nikdo neříká, co mají a co nesmí. Samy děti si tvoří pravidla. Je to jejich svět. Užívají si ho. A učí se čtení, spolupráci, sdílení, vzájemnému respektu. Co si vyzkouší, to si zapamatují...