Základní škola a mateřská škola Žichlínek

Stránka není přístupná

Tato stránka není přístupná nebo je pro návštěvníky skrytá. Pokračovat můžete na mapu webu.

Ohlédnutí za Vánočním jarmarkem s besídkou

Vánoční jarmark s besídkou

Adventní čas tohoto roku jsme se rozhodli na naší škole vyplnit tradiční akcí, která přináší nejen užitek, ale také příjemnou atmosféru, radost a zábavu. Vánoční jarmark s besídkou proběhl v úterý 12. 12. 2017 od 17 hodin tentokrát na místním sále v Žichlínku. Návštěvníci, kteří společenský sál zcela zaplnili, zde nejen mohli shlédnout vystoupení dětí mateřské školy a žáků základní školy, ale poté si i na vánočním jarmarku koupit krásné výrobky a dekorace. Díla vytvořená dětmi MŠ a žáky ZŠ a doplněná výtvory zhotovenými rodiči při vánočních dílnách, zdobila stoly po obou bočních přísálích.

Program besídky zahájila mateřská škola Žichlínek. Vystoupení předvedla třída 3-4 letých Berušek s básničkou Beruška a písněmi s pohybem: Berušky a Uspávanka. Dále se představila třída starších dětí (4-7 let) Sovičky s písněmi: Mravenčí ukolébavka a Bubu šaráda a básněmi: Chumelí se chumelí, Vezmu baňku, Až zazvoní zvoneček.

Představení žáků základní školy zahájila první třída, která předvedla tanec Sněhuláci a zazpívala píseň Už Martin.

Druháci a třeťáci zarecitovali básně: Hvězdička a Rybí Vánoce.

Žáci čtvrté a páté třídy zatancovali taneček na skladbu Cotton Eye Joe ve stylu country tance.

Program obohatily výstupy žáků z jednotlivých kroužků. Zaujali hráči na flétničky, kteří předvedli i náročnější skladby a koledy. Taneční kroužek nás unesl poetikou tance Vločka a dramatický kroužek zahrál krátké představení Ježíškův dárek.

 

Na závěr jsme si všichni zazpívali veselou koledu Pásli ovce valaši.

Obecenstvo děti odměnilo bouřlivým potleskem. A děti, letos poprvé vystupující na pódiu, si odnášely hluboký zážitek z vystoupení před nabitým publikem. To s pochopením a shovívavě přehlíželo některé nedokonalosti. Vždyť cílem bylo připravit hluboký společný zážitek, být jednotní: rodiče, děti i učitelé, se snahou o vzájemné porozumění. A nejen v čase adventním.

Pak už přišel čas vánočního jarmarku. Aranžované výrobky si děti s rodiči se zájmem nejen prohlíželi, ale i jako připomínku výtvorů dětí žichlínské školy si je kupovali domů. Výtěžek z jarmarku a dobrovolného vstupného bude použit mateřskou školou na kulturní akce pro děti a základní škola doplní vybavení školní družiny, kterou v části týdne každé dítě navštěvuje.

 

Děkujeme všem rodičům, kteří naší akci podpořili svoji návštěvou a přejeme krásné Vánoce!

fotky naleznete zde:http://www.zsamszichlinek.cz/fotogalerie-zs/?id=3135

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

ikona_menu Menu