Základní škola a mateřská škola Žichlínek

Stránka není přístupná

Tato stránka není přístupná nebo je pro návštěvníky skrytá. Pokračovat můžete na mapu webu.

Ohlédnutí za březnem - měsícem knihy

Naše škola v Žichlínku pojala březen, měsíc knihy, ve kterém najdeme i datum 21.3., což je nejen počátek jara, ale i světový den poezie, jako příležitost představit žákům svět knihy v co nejširších souvislostech.

Co děti všechno zažily v průběhu měsíce knihy? Soutěže, setkání se spisovatelem i divadlem, večer s knihou čtenou dospělými dětem i vlastní tvoření příběhů "naživo", exkurze do městské knihovny i poznání, jak složitá cesta vede k vytištění samotné knihy. 

Školní kolo recitační soutěže „Dětská scéna 2018“; zde je článekfotogalerie

Čtenářká soutěž žáků 1. až 5. ročníku ZŠ; fotogalerie

Exkurze dětí MŠ do městské knihovny v Lanškrouně (předškoláci, třída Sovičky) 

Grafomotorické kurzy Z pohádky do pohádky pro předškoláky

Večer s knihou a příběhy - společné setkání rodičů a dětí s velmi příjemnou atmosférou. Úsměvy na tvářích všech zúčastněných mluví za vše. Stačí nahlédnout do fotogalerie nebo si připomenout, co vše účastníci prožili zde

Vedle sebe probíhaly souběžně různé činnosti. A každý si našel, co mu bylo v daný okamžik blízké.

  • Poslech dětské recitace
  • Pohádková olympiáda pro děti i dospělé
  • Setkání se spisovatelem Jiřím Faltusem
  • Pohádky a hry s příběhy pro předškoláky a mladší děti
  • Divadelní představení "Pohádka z rozkvetlé louky"
  • Bajky a pohádky čtené rodiči i poslouchané z audioknih
  • Nebojsa - tvoření trošku strašidelných příběhů

Návštěva městské knihovny žáky ZŠ

Exkurze do tiskárny "Jak vzniká kniha". Seznámení s celým postupem tvorby knihy od předání podkladů grafikovi, přes korektury a tiskové desky po vlastní tisk, ořezy tiskových listů i vybrané knihařské práce. 

Celý měsíc se žáci měli možnost naučit "příběh knihy". Od nápadu a tvoření, přes vznik grafiky a vlastní vytištění, po prezentaci vytvořeného díla před publikem. Nejvíce se člověk naučí vlastní zkušeností. A děti takovou příležitost dostaly. 

Těšíme se na další měsíc, ve kterém se setkáme s otevírající se přírodou. A takové bude i téma jarního měsíce dubna.

 

 

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

ikona_menu Menu