Základní škola a mateřská škola Žichlínek

Návštěva Muzea a Městské knihovny Lanškroun

17.10.2019 školní družina se čtenářským klubem vyrazily za novými zážitky do Lanškrouna. Děti se moc těšily, co je čeká. Nejprve jsme přišli k lanškrounskému zámku, kde v areálu Městského muzea v Lanškrouně byla otevřena výstava ,,Svět hraček". Viděli jsme zde hračky tovární i domácí výroby z let 1880 až 1980, které zapůjčilo soukromé Muzeum hraček v Rychnově nad Kněžnou. Chlapci mohli obdivovat stavebnice, vojáčky, hrady, železnice, autíčka aj. Dívky okouzlily pokojíčky, kuchyňky, kočárky, panenky, šití, vyšívání a různé vystřihovánky. Hračky odrážejí svět dětí a dospělých i techniku doby. Poděkování patří p. Uhlířovi, který nás celou výstavou provázel.

Odtud jsme přešli do Městské knihovny na dětské oddělení, kde na nás čekala paní ředitelka Radka Halberštátová. Knihy pro nás všechny jsou zdrojem vědomostí, ale i druhem relaxace a potěšení. Paní ředitelka měla pro děti připravené pěkné knihy a informace týkající se chodu knihovny byly velice zajímavé. Na závěr si děti mohly knihy prohlédnout i některé vypůjčit. Děti byly knihami tak zaujaté, že jsme jen tak tak stíhaly autobus zpět do Žichlínka.

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

ikona_menu Menu