Informace k zahájení školního roku 2021/2022

Zahájení školního roku se uskuteční ve středu 1. září 2021 v 8. 00 hod. Doprovod rodičům žáků 1. ročníku je umožněn. Vstup do budovy je z důvodu stavebních prací možný  pouze zadním vchodem.

Organizace 1. školního dne:

• výuka 8.00 - 8. 45 hod
  • provoz školní družiny od 8.45 - 12. 00 hod (v tento den nebude ranní školní družina)
  • žáci, kteří mají zájem o oběd, si ho přihlásí do 8. 00 hod ve školní jídelně
  • v jednotlivých třídách proběhne testování žáků
  1. školní den nemusí mít žáci aktovky. Žáci si donesou přezůvky a roušku.

Ve dnech 2. a 3. září končí výuka v 11. 45 hod.

Rozvrh hodin je platný od pondělí 6. 9. 2021.

Testování

Testování žáků proběhne 1. 9., 6. 9., 9. 9. 2021 antigenními testy Genrui. Testováni nebudou žáci, kteří:

• doloží doklad (v papírové podobě) o očkování 2. dávkou, od ukončeného očkování uběhlo již 14 dní
  • prodělali onemocnění Covid- 19 (neuběhlo 180 dní od 1. pozitivního PCR testu)
  • doloží negativní výsledek PCR testu z odběrného místa (ne starší 7 dnů)
  • doloží negativní výsledek Ag testu z odběrného místa (ne starší 72 hodin)

Žák, kterého zákonný zástupce odmítne nechat testovat, musí mít ve všech prostorách školy ochranu dýchacích cest, nesmí zpívat a cvičit ve vnitřních prostorech. Pro konzumaci jídla a pití mu bude vyhrazen samostatný prostor.

Ochrana dýchacích cest

Všichni žáci jsou povinni používat při vstupu do školy a při pohybu ve společných prostorách školy ochranu dýchacích cest (respirátor či roušku). Každý žák bude mít s sebou 2 chirurgické roušky (z toho 1 náhradní bude uložena v igelitovém sáčku).