Základní škola a mateřská škola Žichlínek

Stránka není přístupná

Tato stránka není přístupná nebo je pro návštěvníky skrytá. Pokračovat můžete na mapu webu.

Grafomotorický kurz – Tentokrát ta o Perníkové chaloupce

Ve středu 27. února se u nás ve škole konal druhý kurz z cyklu grafomotorických kurzů. Tento kurz nás vzal do pohádky o Perníkové chaloupce.

Nejprve se děti představily paní učitelce Lucii Brokešové a potom už se společně pustily do vypravování pohádky. Od děje pohádky předškoláci občas odbíhali, například když se z nich stal Jeníček nebo Mařenka a sbírali v lese borůvky a jahody, které ukládali do hrnečků. Potom probíhali lesem jako opičí dráhou nebo si z puzzle skládali svoji perníkovou chaloupku, kterou měli nadepsanou svojí značkou a tu pak přepisovali na list papíru. Po složení perníkové chaloupky z ní vylezla ošklivá a zlá ježibaba. Děti se mohly před ježibabou zachránit jen tak, že našly všechny geometrické tvary, které měla na své chaloupce. Děti nad ježibabou vyhrály, a když správně vyluští cestu v bludišti, které dostaly za domácí úkol, šťastně se vrátí domů.

Jako odměnu za skvělou práci v tomto pohádkovém kurzu pro ně paní kuchařky z naší jídelny připravily lahodné a voňavé perníčky. Dětem perníčky moc chutnaly a v hlavičkách už přemítají, jaká pohádka je přivítá příště.

Pár fotografií z kurzu naleznete zde.

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

ikona_menu Menu