DivadloMuzikoČtení

Odpoledne dne 20. června 2019 na žichlínském kulturním sále vystupovali žáci 1. stupně Základní školy Žichlínek na akci s názvem DivadloMuzikoČtení. Jako již tradičně si pro rodiče, sourozence, prarodiče nebo přátele připravili program k závěru školního roku. Při této příležitosti vždy prvňáčci dávají slib panu králi o tom, že budou číst, předvedou nám čtení ze slabikáře a poté jsou pasováni na čtenáře. Letos dostali dárkem od paní učitelky krásně zpracovanou knížku Skřítkové z Kamenné hůrky od I. Kaftanové. Také se 1. ročník předvedl s písní Já jsem muzikant. Pod vedením Lucie Nečkové jsme mohli vidět taneční představení dívek s vějíři, šátky nebo stuhami. Vystoupil i kroužek jógy, který ukázal ásany v dynamičtější, taneční verzi. Na flétničku jsme slyšeli hrát jednotlivce, dvojici, čtveřici a celé třídy. Zahráli například píseň Holubí dům, Sedí liška pod dubem a Běžela ovečka. Druhý ročník v obsazení šesti holčiček zarecitoval báseň Na prázdniny, třetí ročník zazpíval písničku Vysvědčení, u kterého si vlastními silami přetvořil text. Čtvrťáci nacvičili zábavnou scénku z prostředí školy a celý program vyvrcholil vystoupením žáků 5. ročníku, kteří tančili v úplné tmě, se svítícími tyčinkami za rytmu Danza Kuduro a roztleskali tak celé publikum. Závěrem byla společně zazpívaná písnička Na prázdniny, jak je už zvykem.

Děkujeme, že své děti podporujete a přišli jste se na ně v tento den podívat!

Spoustu fotografií z akce naleznete zde.