Základní škola a mateřská škola Žichlínek

Stránka není přístupná

Tato stránka není přístupná nebo je pro návštěvníky skrytá. Pokračovat můžete na mapu webu.

Divadelní představení a návštěva hvězdárny - článek

Medová královna v divadle Drak a planetárium v Hradci Králové

Ve středu 30. 5. 2018 jsme si s dětmi vyrazili na divadelní představení do divadla Drak a na exkurzi do hvězdárny v Hradci Králové.

Divadelní představeni s názvem Medová královna vypráví příběh o vnučce, která je na návštěvě u svého dědečka včelaře. Ten ji posílá pro med, což není jen tak jednoduché. Je potřeba překonat spoustu překážek a naučit se trpělivosti a pokoře.  Dozvídáme se, kde a jak se med získává.  Postupně si vnučka se včelkami porozumí a stane se z ní dobrá včelařka.

Další návštěvou byla hvězdárna, kde jsme v planetáriu viděli celooblohovou filmovou projekci moderovanou odborníkem. Hvězdnou oblohu a virtuální vesmír v digitální podobě s aktuálními informacemi z astronomie a kosmonautiky. Posledním doplněním byla krátká pohádka o tučňákovi a ledním medvědovi a jejich společném dobrodružství.

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

ikona_menu Menu