Aktuality

Od pondělí 25. května je možná dobrovolná osobní přítomnost žáků ve škole. Současně probíhá výuka žáků na dálku přes Skype videohovory. Zde uvedené podrobnosti o změněném provozu školy od 25. 5. do 30. 6. 2020 se podle aktuální situace mohou změnit.
aneb Jak mluvit s dětmi o koronaviru
Předvyplněné žádosti jsou k dispozici ve vestibulu školy. Každý rodič/zákonný zástupce dítěte si může sám bezkontaktně žádost vyzvednout na stolku ve vestibulu. Vestibul školy je otevřený v pracovní dny od 6.30 do 12 hodin.
Pro zamezení šíření virových i bakteriálních onemocnění ve škole už od začátku školního roku používáme ve společných prostorách (WC, jídelna) jednorázové papírové ručníky, speciální čistící prostředky a v každé třídě pumpičky s antibakteriálními gely.
Bezpečnostní rada státu rozhodla, že s účinností od 10. března 2020 od 18 hodin se zakazuje osobní přítomnost žáků na základních školách. Dětem budou obědy automaticky odhlášeny. Na mateřské školy se opatření nevztahuje.
Ve středu 26. února měla naše škola dveře dokořán. Moc nás potěšilo, kolik návštěvníků se za námi přišlo podívat. Náladu dne můžete zakusit v básničkách našich čtvrťáků.
Vážení rodiče, milé děti, zveme Vás na GRAFOMOTORICKÝ KURZ 2020 „Z pohádky do pohádky“. Bezplatný grafomotorický kurz (6 lekcí) vedou paní učitelky za účasti rodičů a probíhá od 15 do 16 hodin ve středy 26. 2., 4. 3., 11. 3., 18. 3., 25. 3. a 1. 4. 2020
Každá učebna ZŠ Žichlínek má interaktivní keramickou tabuli s připojením na internet. Stejně tak i každý vyučující má školní notebook. Deset tabletů umožní dětem ve třídě pracovat nezávisle a propojeně na internetu i ve výukových programech na intranetu.
Úvodem rád sděluji, že základní škola Žichlínek bude mít zajištěn jeden z nejkvalifikovanějších pedagogických sborů nejen od ledna 2020, ale i pro příští školní roky. A první ročník 2020/2021 bude v samostatné třídě bez spoje!
Kurz sebeobrany Krav Maga
Ohlédnutí za školní akcí
Od začátku ledna nastupuje paní učitelka Mgr. Filipi mateřskou dovolenou a všichni celé rodině přejeme pevné zdraví! V lednu čtvrtý a pátý ročník převezme paní učitelka Mgr. Kroulová, která učila na malotřídních i plně organizovaných školách.
Ohlédnutí za hudebním pořadem
Kurz sebeobrany Krav Maga
Ohlédnutí za školním projektem
Hudebně-vzdělávací pořad
Projektové dopoledne
Se svými kamarády, paními učitelkami, paní vychovatelkou, paní školnicí, paními kuchařkami a panem ředitelem se setkáme při zahájení školního vyučování v pondělí 2. září 2019 v 8 hodin.
Soubor pdf ke stažení
Přání mnoha rodičů, aby každá třída mohla být v ZŠ a MŠ Žichlínek vyučována samostatně, se přiblížilo.
ZŠ a MŠ Žichlínek přijme učitelku/e pro 1.stupeň. Vítáme zkušenost s výukou ve spojených ročnících. Těšit se můžete na klidné pracovní prostředí, malý kolektiv a nižší počet žáků ve třídách. Kontaktujte: reditel@zsamszichlinek.cz nebo tel. 603 182 523.