Aktuality

ZŠ a MŠ Žichlínek přijme učitele/ku pro 1.stupeň. Vítáme zkušenost s výukou ve spojených ročnících. Těšit se můžete na klidné pracovní prostředí, malý kolektiv a nižší počet žáků ve třídách. Kontaktujte: reditel@zsamszichlinek.cz nebo tel. 603 182 523.
Jak připravuje naše škola děti v jednotlivých předmětech v porovnání s ostatními školami? Abychom znali odpovědi, zapojila se ZŠ a MŠ Žichlínek do nezávislého národního srovnávacího testování škol a žáků 3. a 5. ročníků po celé ČR.
Přání mnoha rodičů, aby každá třída mohla být v ZŠ a MŠ Žichlínek vyučována samostatně, se přiblížilo.
Ohlédnutí za školní akcí.
Ohlédnutí za školní akcí
Příjemné podvečerní setkání s divadlem, knihami a přáteli začíná v Den učitelů 28. 3. od 18 hodin v naší škole. Přijďte a vyberte si svůj příběh večera ...
Hudební pořad
Vážení rodiče, v úterý 22. ledna proběhnou rodičovské schůzky formou konzultací. V 1. ročníku budou tyto konzultace probíhat od 15.30 do 16.30. V 2. až 5. ročníku budou konzultace probíhat od 15.00 do 16.30 hodin.
Z důvodu účasti všech pedagogů na vzděl. seminářích bude ve středu 28.11.2018 a v úterý 4.12.2018 ukončeno vyučování pro všechny třídy po 4. vyučovací hodině (11.50 hod). Odpadá i případné odpolední vyučování. Školní družina bude probíhat v běžném režimu.
V tříletém funkčním období pro léta 2018 - 2021 bude pracovat školská rada ve složení: Bc. Blanka Indrová, Mgr. Dana Krátká a Radka Špačková.
28. října uplyne 100 let od vzniku samostatné Československé republiky po rozpadu Rakousko-uherské monarchie. Ve škole probíhá k tomuto výročí řada doprovodných akcí. Ve vestibulu školy vítají kresby podobizen všech prezidentů ČSR a ČR i panel 100 let ČSR
ZŠ a MŠ Žichlínek ve školním roce 2017/18
Zde je přehled živočichů, rostlin a neživých přírodnin zařazených do Soutěže v poznávání rostlin, živočichů a minerálů 2018 a uspořádaný v tabulce s odkazy. Doporučuji ale vlastní hledání dalších informací. Poznávání bude především podle obrázků i vzorků.
Základní škola přivítá ve středu 24. 4. 2019 mezi 14.30 a 17. hodinou budoucí prvňáčky k zápisu. Vítejte ve škole, která v téměř rodinné atmosféře menšího počtu dětí ve třídě podporuje samostatnost.