Soutěžíme s DDM Lanškroun.

Naše škola se účastní celoroční výtvarné soutěže "Dívej se a kresli" a celoroční sběračské soutěže, které organizuje DDM Damián Lanškroun. Začínáme tento měsíc. Téma výtvarné soutěže pro měsíc únor je Konvice nebo hrneček. Sběračská soutěž je zaměřena na sbírání dřívek od nanuků a bude probíhat do 20.5.2019. Více informací na https://ddm-lanskroun.cz

Sportuj ve škole

V úvodu první hodiny si děti daly v tělocvičně nástup. V rušné části je na rozehřátí čekala pohybová hra "Dotykovka" zaměřená na běh s míčem a rozvoj dovedností při předávání míče. Po zahřátí pokračovala hra " Na veverky a kuny", při které děti trénují rychlost. První kolo běží veverky, druhé kolo běží kuny, kdo z nich přinese do hnízda více oříšků? děti nezahálely a pustily se do průpravné části hodiny, mohly si vyzkoušet zacházení s overbalovými míči. Cvičení na udržení rovnováhy, kutálení míče před sebou a přitahování míče. V hlavní části se děti mohly těšit na různé disciplíny družstev, kutálení míče, běh s míčem, skákání na míči a to vše s hlasovou podporou kamarádů a nechybělo ani bodování, které děti ještě více motivovalo. Těšíme se na další hodiny sportu a zábavy!

Hudební pořad
Vážení rodiče, v úterý 22. ledna proběhnou rodičovské schůzky formou konzultací. V 1. ročníku budou tyto konzultace probíhat od 15.30 do 16.30. V 2. až 5. ročníku budou konzultace probíhat od 15.00 do 16.30 hodin.
Z důvodu účasti všech pedagogů na vzděl. seminářích bude ve středu 28.11.2018 a v úterý 4.12.2018 ukončeno vyučování pro všechny třídy po 4. vyučovací hodině (11.50 hod). Odpadá i případné odpolední vyučování. Školní družina bude probíhat v běžném režimu.
V tříletém funkčním období pro léta 2018 - 2021 bude pracovat školská rada ve složení: Bc. Blanka Indrová, Mgr. Dana Krátká a Radka Špačková.
28. října uplyne 100 let od vzniku samostatné Československé republiky po rozpadu Rakousko-uherské monarchie. Ve škole probíhá k tomuto výročí řada doprovodných akcí. Ve vestibulu školy vítají kresby podobizen všech prezidentů ČSR a ČR i panel 100 let ČSR
ZŠ a MŠ Žichlínek ve školním roce 2017/18